Zaostrené na dámske nohavičky: Vyvarujte sa týmto chybám!

Výber dámskych nohavičiek, rovnako ako podprseniek, mnoho žien podceňuje. Väčšinou siahajú po tých, ktoré sa im páčia na pohľad, a to bez pomyslenia na materiálové zloženie a vlastné pohodlie. A pritom by to malo byť to najdôležitejšie, veď spodnú bielizeň nosíme každý deň. Predíďte zbytočným chybám a noste nohavičky, ktoré vám naozaj sadnú.

Správna veľkosť je dôležitá

Väčšina žien má tendenciu kupovať si menšie číslo spodnej bielizne. Mnohé ženy sa  pohrávajú s myšlienkou, že o číslo menšia veľkosť dámskych nohavičiek im opticky zmenší a stiahne zadoček. A to je presne ten prešľap, ktorého výsledkom sú nelichotivé a postavu deformujúce „pretekajúce kilečká“ a zárezy.

Nebojte sa preto vyberať nohavičky o číslo väčšie. Už len z toho dôvodu, že by sa tkanina mohla nepríjemne zarývať do kože. Nohavičky vám musia sedieť ako uliate. A ako to spoznáte?  Látka je po celom obvode vypnutá, nikde sa nekrčí a lemy sa nezarezávajú do kože. Bohužiaľ, každý výrobca udáva trochu iné značenie, preto, keď vám pri jednej značke sedí veľkosť S, u iných to môže byť pokojne M alebo dokonca L. Je veľmi dôležité si nohavičky starostlivo vyskúšať a ak to nie je možné, riaďte sa veľkostnou tabuľkou.

Zle zvolený strih

Na výber máte hneď niekoľko strihov – klasické nohavičky, brazilky, tangá, dámske boxerky, string a sťahujúce nohavičky. Mnohé ženy uprednostňujú len jeden strih, iné zas rady experimentujú. Treba si však uvedomiť, že nie každý strih je pre vašu postavu ideálny, a tiež nie všetky nohavičky sa hodia napríklad pod obtiahnuté šaty.

damske-nohavicky-bezove

Vždy si vopred vyberajte outfit až potom spodnú bielizeň. V opačnom prípade by sa vám veľmi ľahko mohlo stať nepríjemne faux pas v podobe presvitajúcich nohavičiek. Uvažujte preto nad celkovým vzhľadom, materiálom, textúrou i samotnou farbou dámskych nohavičiek. Pozor si dávajte aj na švy. Tie výrazné budú viditeľné pod obtiahnutým outfitom, preto zvoľte radšej bezšvové dámske nohavičky, ktoré akoby boli súčasťou vašej pokožky.

S farbami opatrne

Biela spodná bielizeň má tendenciu pod tenkým čiernym oblečením presvitať. Pozor na to najmä v prípade, ak  budete v žiare reflektorov alebo pred objektívom fotoaparátov, výsledok je potom často veľmi nelichotivý. Najlepšie urobíte, ak si zvolíte spodnú bielizeň v telovej farbe, ktorá je pod akýmkoľvek oblečením prakticky neviditeľná.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie