Dámske pončo

Obľúbené ženské pončo je hitom sezóny. Pončo je veľmi vďačný kúsok oblečenia, ktorý sa nosí najmä na jeseň, na začiatku zimy a na jar. Najlepšie vás ochráni v tie dni, kedy zubaté slnko vysiela svoje posledné lúče a vonku je krásna jeseň plná farieb a príjemnej nostalgickej nálady.

#ShowMore#

Dámske pončo a jeho pôvod

Pončo pôvodne pochádza z Južnej Ameriky, kde dodnes patrí medzi tradičný odev miestnych indiánov. Medzi indiánmi však pončo nepatrí len ženám, s obľubou ho nosia aj muži. U nás v Európe sa pončá pevne usadili v šatníkoch až v 20. storočí, no obliekajú si ich najmä ženy.

Nosiť dámske pončo nie je vôbec zložité a dá sa povedať, že je veľmi dobre kombinovateľným oblečením. Jediné na čo si pri jeho nosení treba dať naozaj pozor, je to, že sa skutočne nehodí do veterného počasia a takisto, ak si ho už oblečiete, zvoľte k nemu priliehavé oblečenie, veľa voľného šatstva opticky nepôsobí dobre.

Výber dámske ponča

Dámske pončá, ktoré máme v našom e-shope, majú rôzne strihy, nájdete tu dlhšie aj kratšie kúsky. Vyrobené sú z naozaj kvalitných materiálov a môžete si ich obliecť prakticky kamkoľvek. Hodia sa na výlet do prírody, ale zažiarite v nich aj v ruchu pulzujúceho mesta.

Ak ste zvolili dámske pončo dlhšieho strihu, môžete si ho zopnúť opaskom, dáte tak vyniknúť ladným krivkám vašej postavy. Keďže väčšinou je pončo naozaj bohato zdobené, odporúčame kombinovať ho s oblečením jednej farby. Ak ste nižšej postavy ideálne pre vás je pončo s dĺžkou do pásu, predĺžite si tak nohy a budete vyzerať vyššia.

Pre tie z nás, ktoré majú plnšiu a oblejšiu postavu je ženské pončo veľmi vhodným oblečením, keďže vďaka nemu prirodzene zamaskujeme nedostatky nášho tela. Od postavy závisí aj aký typ výstrihu je pre nás vhodný. Aj u nás na DAMSKE-SVETRE.SK nájdete viacero variantov, voľný strih, výstrih do V, alebo pončo s výstrihom rolákového typu. Pokiaľ máte širšie ramená a väčšie prsia vyniknete s väčším výstrihom. Ak ste drobnejšej postavy s užšími ramenami, malý výstrih vám ramená pomôže opticky rozšíriť.

Čo sa týka zladeniu dámskeho ponča so šperkami a doplnkami, platí pravidlo, že pončo na seba strháva pozornosť už samo o sebe. Preto sa väčším šperkom pri jeho nosení vyhýbajte. Stavte radšej na decentnejšie kúsky. A ak chcete byť naozaj originálna a šik, doplňte svoje ženské pončo klobúkom. Zvýrazníte tak svoju eleganciu.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie