Aj malé slečny sa chcú páčiť

Nielen vy, ale aj vaše deti riešia, čo si obliecť. Obzvlášť, ak ide o dievčatá. Veď predsa nejedna malá slečna si želá vypadať ako princezná. Rozprávkovo krásne dievčenské šaty dnes už nie je problém zohnať.

Avšak detská móda je oblasť veľmi diskutabilná. Hranica medzi tým, čo je detsky roztomilé a to, čo je len bezduché napodobňovanie módy pre dospelých, je skutočne veľmi tenká. Lenže ako sa teda postaviť k úlohe nakupovanie oblečenia pre svoje deti, aby vyzerali upravene a moderne?

Pohodlný materiál je základmodré bodkované dievčenské detské šaty

Oblečenie pre deti nie je lacnou záležitosťou najmä, ak im chcete dopriať kvalitu. Navyše, detská móda musí spĺňať mnohé kritériá. Predovšetkým ide o pohodlie detí. Veľkú úlohu preto zohráva materiál a strih. Deti sa obliekajú síce štýlovo ako dospelí, ale detské prvky musia jasne prevládať, a to platí aj v prípade dievčenských šiat.

Ponuka dievčenských šiat je skutočne bohatá. Malé slečny ich vynosia do školy, na ihrisko, k elegantným pančuchám a bolerku aj na oslavu alebo ako družičky na svadbu. Stačí len vybrať vhodný materiál. Džínsové a bavlnené modely sú pohodlné, ideálne na bežné nosenie. Šifónové, čipkované či tylové sú perfektnou voľbou na slávnostné udalosti. Zamerať sa môžete aj na potlač. Veď, ktorá by odolala dievčenským šatám s jej obľúbenou kreslenou postavičkou z rozprávky?

Dievčenské šaty nielen na leto

Čo sa týka dĺžky a strihu, v lete vyberajte ľahučké dievčenské šaty s krátkym rukávom alebo na ramienkach a dĺžkou tesne nad kolená. Takéto šaty potom stačí už len doplniť pohodlnou obuvou - napríklad sandálkami, balerínkami alebo plátenkami.nádherné letné dievčenské bodkované šaty

Počas chladnejších dní stavte na dlhšie a hrubšie šaty s dlhým rukávom. Ideálne sú menčestrové, pletené, či flanelové. Stačí ich potom doplniť zateplenými legínami alebo pančuškami, k nim obuť čižmičky a navrch prehodiť svetrík alebo kabátik.

Nech to hýri farbami

Šaty v ružovej farbe k dievčatkám jednoducho patria, či už zvolíte jednoduché jednofarebné alebo s rôznymi aplikáciami. Avšak, čo sa týka farieb, nemusíte sa výhradne orientovať len na ružovú. Detské oblečenie môžete hrať všetkými farbami. Dievčenské šaty s pestrofarebnými kvetinovými vzormi, alebo azúrovo modré s bielymi pásikmi budú vyzerať rovnako dobre.